Masz pytania? Skontaktuj się z nami +48 792 555 086 lub sklep@swiadectwaonline.pl

Case Study 2

Partnerzy Projektu:

 1. Lokum

Cel: Przygotowanie Świadectw Energetycznych (dla budynków, mieszkań i lokali) niezbędnych do odbioru inwestycji w ciągu 7 dni roboczych.

Parametry projektu:

Powierzchnia ok. 7 000 m2

Ilość mieszkań – 78

Ilość lokali użytkowych – 3

Wyzwania:

 1. Wysoka złożoność projektu i mnogość dokumentacji budowlanej do przeanalizowania.
 2. Niewielka ilość czasu na realizację.
 3. Blisko 100 dokumentów, które trzeba było przygotować i wgrać do Centralnego Rejestru Charakterystyki.

Czas realizacji:

 • 4 dni robocze

Rozwiązania:

Wewnętrzny warsztat mający na celu przygotowanie kluczowych informacji na temat zastosowanych systemów instalacji ogrzewania, CWU, wentylacji itp. Zespołowa praca nad stworzeniem odpowiednich przegród typowych i wielowarstwowych potrzebnych do skutecznego modelowania cieplnego w 3D.

Zaangażowanie dodatkowych dwóch Inżynierów do projektu, praca w weekend oraz nadgodziny.

Współpraca wewnątrzzespołowa i ponadprzeciętne zaangażowanie w projekt.

Opis:

Naszym celem było sporządzenie świadectw charakterystyki energetycznej niezbędnych do przeprowadzenia odbioru budowy od nadzoru budowlanego. Mnogość i różnorodność dokumentacji technicznej była wyzwaniem, z którym poradziliśmy sobie tworząc dedykowany zespół najbardziej doświadczonych audytorów.

Zapraszamy Państwa do zgłębienia naszej pracy i przekonania się, dlaczego DALMOR jest partnerem godnym zaufania w dziedzinie oceny charakterystyki energetycznej budynków i kluczowym uczestnikiem w złożonych procesach transakcji nieruchomościowych.

Jak pracowaliśmy?

Nasz proces pracy był starannie zaplanowany i składał się z kilku kluczowych etapów, które pozwoliły nam osiągnąć nasze cele w sposób profesjonalny i rzetelny.

case-stydy-2-2

Etap 1

Wewnętrzny warsztat

W pierwszej fazie realizacji projektu zebraliśmy wewnętrzny zespół, który dokładnie przeanalizował informacje na temat technologii budowy budynków oraz zastosowanych rozwiązań w zakresie wykorzystywanych instalacji, źródeł ciepła, itp.

Etap 2

Dokładne przygotowanie do modelowania

Wysoką efektywność pracy pod presją czasu i wyniku zawdzięczamy starannemu skatalogowaniu i przygotowaniu przegród wielowarstwowych (np. ściany, stropy, dachy) oraz przegród typowych (np. drzwi, okna). Pozwoliło nam to sprawnie wymodelować w 3D bryły budynku.

case-stydy-2-3

Etap 3

Dopełnienie wymogów formalno-prawnych

Duże projekty wiążą się zawsze ze sporą ilość dokumentacji, aby sprostać oczekiwaniom Klienta, pracowaliśmy również po godzinach i w weekendy, aby wprowadzić wszystkie dokumenty do Centralnego Rejestru Świadectw Energetycznych.

Technologia

Oprogramowanie Audytor OZC 7.0. pro jest licencjonowanym oprogramowaniem zgodnym z rozporządzeniem zmieniającym w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej – Dz. U. 28 marca 2023 r. Poz. 697.

Oprogramowanie

Program umożliwia między innymi tworzenie przegród wielowarstwowych zgodnych z warunkami technicznymi budynków określanymi normami z 2021 roku.

W programie dla każdego budynku określamy mostki cieplne, które są uwzględniane w obliczeniach.

Program pozwala precyzyjnie wyliczyć współczynnik przenikalności U dla przegród.

Efektem końcowym, który wpływa na poprawność obliczeń, jest stworzenie trójwymiarowych modeli cieplnych budynków, które są podstawą rzetelnego przygotowania dokumentu, jakim jest Świadectwo Energetyczne.

Podsumowanie

W naszym procesie pracy zwróciliśmy szczególną uwagę na współpracę zespołową.

Dokładna analiza danych i przygotowanie wszystkich składowych pozwoliły nam sprawnie przeprowadzić proces modelowania cieplnego w formie trójwymiarowej. Wykorzystując zaawansowane narzędzia i oprogramowanie, przygotowaliśmy finalne świadectwa charakterystyki energetycznej, spełniające wszystkie regulacje i wymogi.

Nasze wartości w praktyce

 • Przede wszystkim Klient – probiznesowe podejście do współpracy;
 • Skuteczność – nastawienie na realizację celów i pokonywanie trudności;
 • Uczciwość i rzetelność – dotrzymujemy danego słowa;
 • Terminowość – potrafimy pracować pod presją czasu;
 • Nieustanny rozwój – ciągle doskonalimy siebie oraz procesy w organizacji;
 • Bezpieczeństwo – bierzemy odpowiedzialność za realizowane procesy.

Sprawdź naszą ofertę, w której znajdziesz m.in.:

Masz pytanie? Skontaktuj się!
+48 792 555 086 sklep@swiadectwaonline.pl