Masz pytania? Skontaktuj się z nami +48 792 555 086 lub sklep@swiadectwaonline.pl

Jakie korzyści wynikają z posiadania Świadectwa Charakterystyki Energetycznej?

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej to dokument, który od 28.04.2023 muszą posiadać wszyscy Ci, którzy chcą sprzedać lub wynająć nieruchomość. Z jednej strony nowe formalności z drugiej całkiem sporo korzyści – w tym artykule skupimy się na wartości dodanej wynikającej z posiadania SCHE.

Korzyści wynikające z posiadania Świadectwa Charakterystyki Energetczynej

– Świadomość zużycia energii

Ze Świadectwa Charakterystyki Energetycznej dowiemy się, które urządzenia, systemy i przegrody (okna, ściany, dach) wpływają najbardziej na zapotrzebowanie energetyczne. Mając taką wiedzę możemy dokonywać bardziej świadomych wyborów w zakresie korzystania z energii.

Niższe rachunki za energię

Precyzyjna identyfikacja miejsc, w których występują straty ciepła pozwala na efektywne działania korygujące np. wymianę okien czy źródła ciepła, co w konsekwencji przekłada się na niższe rachunki za energię. Poprawa efektywności energetycznej to sposób na długoterminowe oszczędności.

Zwiększenie wartości nieruchomości

Ze względu na późniejsze koszty eksploatacyjne Kupujący lub najemca – mając do wyboru dwie podobne do siebie nieruchomości – prawdopodobnie zdecyduje się na tę o lepszej klasyfikacji energetycznej. Pozytywne świadectwo charakterystyki energetycznej może przyczynić się do zwiększenia wartości Twojej nieruchomości na rynku.

– Ochrona środowiska

Jednym ze sposobów walki ze zmianami klimatycznymi jest budowa i modernizacja nieruchomości tak, aby były bardziej efektywne energetycznie. Posiadanie Świadectwa Charakterystyki Energetycznej w konsekwencji przyczyni się do zmniejszenia negatywnego wpływu budynków na otoczenie i środowisko.

Poprawa komfortu użytkowników

Dobre parametry efektywności energetycznej wynikają min. z właściwej izolacji termicznej, która odpowiada za utratę ciepła oraz regulację temperatur w nieruchomości. Im bardziej efektywny energetycznie budynek, tym większy komfort mieszkańców.

Dostosowanie do przepisów

Za brak Świadectwa Charakterystyki Energetycznej grozi grzywna w wysokości 5.000 zł. Posiadanie rzetelnie przygotowanego dokumentu pozwala spać spokojnie i uniknąć potencjalnych problemów przy transakcji.

www.swiadectwaonline.pl to najbardziej przyjazna platforma do zamawiania Świadectw Charakterystyki Energetycznej Online.

Naszym celem jest uwolnienie naszych klientów od problemu zdobycia dokumentu SCHE.
Zespół swiadectwaonline.pl
Sprawdź jak przygotować się do zamówienia świadectwa -https://swiadectwaonline.pl/2023/07/03/swiadectwo-energetyczne-jakie-dokumenty-przygotowac/: Jakie korzyści wynikają z posiadania Świadectwa Charakterystyki Energetycznej?

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej – czy warto je mieć?

Podsumowanie
 Świadectwo Charakterystyki Energetycznej to wymóg formalny, z którego oprócz nowych obowiązków dla właścicieli nieruchomości płynie kilka wymiernych korzyści. Lepsze zarządzanie budynkami, realny wpływ na ochronę środowiska, obniżenie kosztów energii, zwiększenie konkurencyjności oferty naszego mieszkania, domu czy lokalu to wybrane aspekty, które powodują, że posiadanie Świadectwo Charakterystyki Energetycznej ma sens.

Szczegółowe informacje na temat metodologii przygotowywania Świadectw Charakterystyki Energetycznej można znaleźć w ustawa o charakterystyce energetycznej budynków. W naszej strefie Wiedzy cyklicznie publikujemy najważniejsze aspekty wynikające z prawa i opisujemy je w możliwie przystępny sposób.

Strona główna > Jakie korzyści wynikają z posiadania Świadectwa Charakterystyki Energetycznej?
Masz pytanie? Skontaktuj się!
+48 792 555 086 sklep@swiadectwaonline.pl